Meinl Sonic Energy CSBB16BR 16" Crystal Singing Bowl Bag, for 15" & 16" bowls - Brown
from
97.48€
Ex Tax: 97.48€
- Stock: In warehouse - 4-7 days
- Brand: Meinl Sonic Energy
- Model: CSBB16BR
- UPC: 842960113051
| Skladom | 0 |
| In warehouse - 4-7 days | 1 ks |
| Pre-Ordered | 0 |
The Meinl Sonic Energy Crystal Singing Bowl Bags are crafted from durable, padded nylon, offering exceptional protection for your singing bowls and preventing any damage during transport. An outer pocket provides convenient storage for a suitable mallet or other accessories. The bag also features an integrated carrying handle, ensuring easy and comfortable transport of your bowls.
Specifications
| Diameter | 19.7" / 50 cm |
| Height | 16.5" / 42 cm |
| Internal diameter | 43 cm |
| Internal depth | 33 cm |
| Material | Heavy-duty nylon |
| Color | Brown |