Ortega OEGCSTD Economy E-Guitar-Hardcase - Black
from
89.35€
Ex Tax: 89.35€
7.07€
Ex Tax:7.07€
6.67€
Ex Tax:6.67€
6.67€
Ex Tax:6.67€
9.35€
Ex Tax:9.35€
29.27€
Ex Tax:29.27€
Tags:
Black
, E-Guitar-Hardcase
, Economy
, LTD
, ORTEGA
, case
, electric guitar
, gig bag
, guitar
Budget friendly instrument cases in classic black vinyl finish. A flat top, 15 mm padding - covered by "coffee" velvet, an accessory compartment, chrome hardware, and a strong handle distinguish these timeless cases.
Specifications
| Feature 1 | Black vinyl finish |
| Feature 2 | 15 mm inside "coffee velvet" padding |
| Feature 3 | Chrome hardware |
| Feature 4 | Strong handle |
| Number Of Compartments | 1 |
| Case Design | E-Guitar |
| Material | Chrome/Coffee Velvet |
| Farbe | Black |
| Finish | Textured Black Vinyl |
| Length | 1050mm |
| Width | 330mm |
| Height | 90mm |