Out Of Stock
E-II GB-5 BLK Black
from
2,493.45€
Ex Tax: 2,493.45€
1,146.00€
Ex Tax:1,146.00€
2,844.72€
Ex Tax:2,844.72€
3,722.76€
Ex Tax:3,722.76€
2,454.47€
Ex Tax:2,454.47€
2,158.65€
Ex Tax:2,158.65€
2,755.28€
Ex Tax:2,755.28€
3,080.49€
Ex Tax:3,080.49€
3,039.84€
Ex Tax:3,039.84€
3,039.84€
Ex Tax:3,039.84€
2,909.76€
Ex Tax:2,909.76€
| BODY | White Ash |
|---|---|
| NECK | Hard Maple |
| GRIP SHAPE | Thin U |
| FINGERBOARD | Hard Maple |
| RADIUS | 305R |
| SCALE | 864mm |
| NUT (WIDTH) | Bone (46mm) |
| INLAY | Block, 12th at ESP |
| FRET | XJ, 21frets |
| CONSTRUCTION | Bolt-on (T-5 Ultimate Access) |
| TUNER | GOTOH GB-11W |
| BRIDGE | HIPSHOT Style “A” Brass w/String-thru-body |
| PICKUPS | (Neck) Seymour Duncan SSB-5n (Bridge) Seymour Duncan SSB-5b |
| PARTS COLOR | Chrome |
| CONTROLS | Master Volume(w/SLAP SW), PU Balancer, 3-Band EQ (Seymour Duncan STC-3M3) |
| Gig Bag |