Out Of Stock
E-II EIIRZKIIBURNTFL RZK-II BURNT FL
from
3,722.76€
Ex Tax: 3,722.76€
2,700.00€
Ex Tax:2,700.00€
397.56€
Ex Tax:397.56€
3,722.76€
Ex Tax:3,722.76€
2,454.47€
Ex Tax:2,454.47€
2,158.65€
Ex Tax:2,158.65€
2,755.28€
Ex Tax:2,755.28€
3,080.49€
Ex Tax:3,080.49€
3,039.84€
Ex Tax:3,039.84€
3,039.84€
Ex Tax:3,039.84€
2,909.76€
Ex Tax:2,909.76€
| Construction | Neck: -Thru |
| Scale | 25.5"" |
| Body | Alder |
| Neck | 3Pc Maple |
| Fingerboard | Rosewood |
| Fingerboard Radius | 305mm |
| Finish | Distressed & Burnt |
| Tuners | Gotoh |
| Bridge | Floyd Rose Original |
| Neck PU | Fishman Fluence Richard Z Signature Modern Alnico Brushed Stainless |
| Bridge PU | Fishman Fluence Richard Z Signature Modern Ceramic Brushed Stainless |
| Electronics Layout | Volume/Toggle Switch |
| Strings | Elixir Nanoweb Super Light (.009/.011/.016/.024/.032/.042) |
| Case | EC GUITAR FORM FIT Case |
| Nut width | 42mm |
| Nut type | Locking |
| Neck contour | Thin U |
| Frets/ Type | 24 XJ |
| Hardware colour | Chrome |
| Strap Buttons | ESP Strap Lock |
| Electronics | Active |
| Case included | Y |
| Guitar Specifications | |
| Construction | Neck: -Thru |
| Scale Length | 25.5"" |
| Body | Alder |
| Neck | 3Pc Maple |
| Fingerboard | Rosewood |
| Fingerboard Radius | 305mm |
| Finish / Color | Distressed & Burnt |
| Tuners | Gotoh |
| Bridge | Floyd Rose Original |
| Neck Pickup | Fishman Fluence Richard Z Signature Modern Alnico Brushed Stainless |
| Bridge Pickup | Fishman Fluence Richard Z Signature Modern Ceramic Brushed Stainless |
| Electronics | Volume/Toggle Switch |
| Strings | Elixir Nanoweb Super Light (.009/.011/.016/.024/.032/.042) |